Nancy Reuben Primary School

020 8202 5646

office@nrps.co.uk

 

NRPS Staff Directory for Year 2019/2020
Senior Leadership Team
Anthony Wolfson Head Teacher    
Daniel Sunshine Deputy Head Teacher  - Curriculum and Assessment
Rabbi Joshua Conway Deputy Head Teacher - Kodesh and Pastoral
Madeleine Fraser Head of Early Years / Designated Safeguarding Lead
Daniela Grossman Inclusions Leader / Deputy Designated Safeguarding Lead
Administrative Team 
Gilly Glyn Executive Assistant
Jenny Matlock School Secretary
Martyn Ellis School Business Manager / Bursar 
Caretaker and Site Management 
Dimitri Shiolashvili Caretaker    
Playgroup 
Seema Bitan Lead Practitioner 
Tehilla Mutka EYFS Practitioner   
Sharon Gabay EYFS Practitioner
Rivka Rodal EYFS Practitioner
Pre Nursery 
Carmit Moshe Lead Practitioner 
Rivka Ahiel EYFS Practitioner
Elisheva DeLange  EYFS Practitioner
Nursery
Yarona Blankleder Lead Practitioner Kodesh and Ivrit
Hadassa Adler Lead Practitioner Secular
Janice Joseph EYFS Practitioner   
Tammy Goldsobel EYFS Practitioner
Sue Ross EYFS Practitioner 
Shoshana  Jacob EYFS Practitioner 
Nicole Franklin  EYFS Practitioner 
Reception
Alexandra Cooper Assistant Head of Early Years + Class Teacher
Bilha  Cohen Kodesh & Ivrit Teacher   
Dinah Yaffa Ezekiel EYFS Practitioner 
Year 1
Madeline  Fraser Head of Early Years + Class Teacher
Miri Sebbag Kodesh Teacher   
Laura Barnett Teaching Assistant   
Year 2
Avra Stock Class Teacher  / Key Stage 1 Co-Ordinator
Elisheva Basalian Kodesh Teacher   
Natasha Brett Teaching Assistant   
Year 3
Bell Chetty Class Teacher  
Simcha Kirschenbaum Kodesh Teacher   
Year 4
Leeal Reindorp Class Teacher 
Yael Brodie Kodesh Teacher   
Year 5
Daniel Sunshine Class Teacher 
Chaya Rubens Senior Kodesh Teacher   
Year 6
Liz Masters Class Teacher 
Rabbi Joshua Conway Kodesh Teacher   
Specialist Teachers
Rabbi Yossi  David          Shlita Gemarah Teacher   
Shosh Berkley Maths Teacher   
Deborah Daniel Science Teacher
Rav Yehonatan Malachi Music Teacher -Israeli and Hebrew Music
Jan Selcuk PE Coach Fun in Sport 
Zahavi  Davidovitch Early Years Music 
Specialist Ivrit Teachers
Bilha Cohen Ivrit Teacher Reception, Y1, Y2, Y3
Galit Tsatsashvili Ivrit Teacher Y4, Y5, Y6
JNF Partner School Co-ordinator    
Sari  Rubin JNF Partner School Activities Lead
Teaching Assistants
Laura Barnett Teaching Assistant   
Natasha Brett Teaching Assistant   
Rita Luzon Teaching Assistant  
Mealtime Supervisors  
Josephine Apploine Mealtime Supervisor
Rita Luzon Mealtime Supervisor